Cihazla su kaçağı tespiti

Cihazla su kaçağı tespiti,zamanla tesisat borularında deforme,paslanma ve çürümeden kaynaklı problemleri oluşmakta ve bunlardan kaynaklı bina içinde sorunlar yaşanmaktadır. Bunlar daire içinde herhangi bir su kullanmadığınız halde sürekli su sayacının dönmesi ve yüksek su faturası gelmesi, bir alt dairenin tavanından su damlaması veya alt dairenin tavanında rutubet yapması, banyo duvarlarında veya tesisat borularının geçtiği yerlerde duvarlarda rutubet veya küf yapması gibi sorunlar ile karşılaşılır bu sorunları daha fazlada sıralayabiliriz.Bu tür durumlar var ise evinizde su kaçağı olduğu anlamına gelir.firmamız Dere Tesisat hiç bir yeri kırmadan cihazla su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Su kaçağı cihazları

Akustik dinleme cihazı: Bu cihazlar sayesinde beton içinde suyun nerede sızıntı yaptığı tespit edilebilir. Bu aletler, su borularının içindeki akustik su seslerinin farklılaştığı noktaları tespit etmekte kullanılır.

Kaçak tespitinde kullanılan dinleme cihazları, beton, mermer, taş, fayans gibi farklı zeminlerde kullanılabildikleri ve sağlıklı sonuç verdikleri için sıkça tercih edilir. Sessiz bir ortamda çalışarak bu alet sayesinde noktasal kaçak tespiti yapılabilmektedir.

Pimaş boru görüntüleme cihazı: Bu yöntemde, boruların iç kısmı, yerleştirilen kameralar sayesinde incelenir. İnceleme sırasında çatlak ya da kırıklar bulunarak sızıntının tam olarak yeri tespit edilmiş olur. Bu yöntemle özellikle atık su borularındaki tıkanık noktalar da tespit edilir.

Terma kamera ile su kaçağı tespiti: Bu yöntemle sadece sıcak su borularında değil, soğuk su borularında da kaçak tespiti yapmak mümkündür. Tesisata sıcak su akıtarak borudaki sızıntı yapan yerler görüntülenir ve cihazla su kaçak tespiti yapılır.

Nem ölçer cihazı:  Nem ölçer cihazlar ile su sızıntısının yerini tam olarak tespit etmek mümkün değildir. Fakat kaçaktan emin olmak için nem ölçerler yardımcı alet olarak kullanılırlar. Özellikle kabaran duvarlarda ve parkelerde bu aletler yardımıyla 3 cm derinlikteki nem miktarı ölçülerek daha sağlıklı bir yorum yapılmış olur.

Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı gibi sevimsiz bir problemle karşılaştıysanız cihazla su kaçağı tespiti nasıl yapılır diye düşünmeyin. Türkiye’nin her noktasında 7/24 hizmet veren Dere Tesisat  size profesyonel  ekiplerini göndererek sorunu hızlı ve garantili bir biçimde çözer.