İzmir de Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Kamera ile su kaçağı tespiti yapmak günümüz şartlarında baya bir revaçda olan bir meslek olmuştur, yalnız  su kaçağını noktasal yapmak her ustanın işi değildir, bu işi profesyonelce yapan ustalar su kaçağı tespiti ni noktasal olarak tespit eder bazı ustalar ise 50cm yanılma payı ile bazıları ise 1 metre yanılma payı ile su kaçağı tespiti yapar, Firmamız su kaçağı tespitini sıfır hata ile tespit etmekte ve garantili olarak onarmaktadır su kaçağı tespiti yapmak için çok farklı yöntemler kullanımaktadır bunlardan bir taneside kamerayla su kaçağı tespitidir, kamerayla su kaçağı tespitin de iki yöntemi vardır bunlardan birincisi pis su borularının içine endoskopik görüntüleme yöntemi yani pimaş borunun için kamera göndererek boruların içinde kırık ve  çatlak tıkanıklık gibi sorunları ekranda görebilir noktasal su kaçağı tespiti yapabilirsiniz. İkinci yöntem ise Termal kamera ile su kaçağı tespiti,termal kamera ile su kaçağını tespit etmeniz gerekiyorsa özellikle tesisatın içindeki su sıcak su olmalıdır termal adından da anlaşılacağı gibi sıcaklık değerdir bu termal kameralar duvdaki sıcak olan nesneleri su yu boru yu takip edebilir su sızıntısının su kaçağının yerini ekranda görebilirsiniz

Su kaçağı nedir ?

İzmirde kamerayla su kaçağı tespiti Su kaçakları ev sahiplerinin, kiracıların, işyerlerinde çalışanların en büyükkabuslarından biridir. Önce duvarlardan, tavandan su sızar, nem ve kararmalar meydana gelir, fayanslar sararır, bunları rutubet ve kötü kokular takip eder. Peki su kaçağı nedir ve nasıl önlenir?

 

İzmir de Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Evlerde ve iş yerlerinde su kaçağı ciddi bir sorundur ve tahmin ettiğimizden daha çok hasara yol açabilir. Duvarlardan ve tavandan su sızar, nem ve kararmalar başlar, fayanslar sararır, rutubet ve kötü kokuyla karşı karşıya kalırız. Evimize, binamıza, işyerimize bu denli zarar veren su kaçağı nedir?

Teknik ve basit bir anlatımla, su kaçağı, gider hatlarından döktüğümüz pis ve temiz suyun borular ile kanala tahliye olması sırasında belirli nedenler ve küçük çatlaklar ya da kırılmaların oluşturduğu noktalardan sızan sulardır.İzmirde kamerayla su kaçağı tespiti

Sebebi basit bir tıkanma sorunu bile olabilir!

İzmirde kamerayla su kaçağı tespiti Bunların en başında pis su kaçakları gelir. Gider borularının içinde kalmakla yetinmeyen pis sular zamanla evimizin içine kadar girer ve özellikle dolap ve parke üzerinde belirli noktalarda toplanmaya başlar. Bu durum ilerledikçe, su birikintileri ve pis suyun etrafa yaydığı kötü koku ve mikroplar bizi rahatsız edici noktalara ulaşır.

Pis su giderlerinde oluşan su kaçağının ana sebeplerinden biri daha önce yaşadığımız bir tıkanma sorunu olabilir. Dolayısıyla basit bir tıkanma probleminden kurtulmak aslında her şeyden kurtulmuş olmak anlamına gelmez. Borularda çatlaklar oluşabilir ve kendimizi çok daha büyük bir problemle karşı karşıya bulabiliriz. Bu yüzden özellikle gider borusunda oluşan herhangi bir sorunda profesyonel şirketlerden destek almak yararlı olacaktır.

  • kamerayla su kaçağı tespiti

     Su kaçağı önlemleri

Su kaçağı olduğunu fark etmenizden çok fark ettikten sonra uygulayacağınız ya da yapacağınız adımlar daha önemlidir.

  • Kaçağın sebebi, sizin etki alanınızda olmayan bir sebep olan tazyikli su da olabilir. Bunun için vananızı son seviyeye kadar açmamalısınız. Aksi takdirde su tazyiği ile birlikte pimaşınızı delebilir.
  • Pimaşınızın kurulumundan itibaren titizlikle çalışan bir ekiple çalışmaya dikkat ediniz.
  • Kurulumu yapılan pimaş borularının kalitesini öğrenmeye çalışın. Fiyat farkı olsa da uzun ömürlü olacağından dayanıklı olanları tercih ediniz.
  • Zemine yakın olan tesisat sistemlerinin iki dairenin erişemeyeceği noktalara konumlandırın.
  • Tesisatın uzunluğunu mümkün olduğunca kısa ve uzun borular şeklinde kullanmaya özen gösteriniz. Çok fazla eklenti ve evin içinde dolaşan pimaş boruları sızıntı yapabilir.
  • Eğer zemininizin üzerinde ise dış etkenlere karşı bariyer oluşturabilecek yükseklikte yapmaya özen gösterin.
    kamerayla su kaçağı tespiti
  • su kaçağı izmir, su kaçağı tespiti izmir,su kaçakları izmir

SU KAÇAĞI TESPİTİ

İzmir su Kaçak Tespit Firması adına, diğer firmalara nazaran işimizi son teknoloji ürünleri ile yapma taraftarıyız. Böylelikle hem zamandan hemde maliyetten tasarruf edilebilmektedir. Bizim herhangi bir pimaş borusundaki su kaçağı tespiti için kullandığımız yöntem, kameralı cihazlar ile yapılan tespit işlemleridir. Kameralı cihazımızı borunun içinde ilerleterek kayıt alınır ve kaçak olan kısım bulunduktan sonra ihtiyaca bağlı olarak ya cihazla ya da insan gücüyle kaçak ortadan kaldırılmaya çalışır. Tabii ki bizim önemli olan müşterinin talebi ve memnuniyetidir.Kamerayla su kaçağı tespiti İzmir,kameraylasu kaçağı tespiti İzmir,kamerayla su kaçağı tespiti İzmir,kamerayla su kaçağı tespiti İzmir,kamerayla su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı izmir,kamerayla su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı izmir,kamerayla su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı izmir,İzmirde kamerayla su kaçağı tespiti