Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar

Kalorifer kullanan evlerde bazen perde ve evin tavan kısımlarında siyah is olduğunu görebilirsiniz hiçte hoş görünmeyen bu durumu merak edip araştırmak isterseniz size konu ile alakalı fikirlerimizi aktarmak isteriz.Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar
Petekler neden perdeleri karartıyor?
Petekler neden tavan ve perdelerde leke yapıyor?
Kombi doğalgaz neden siyah leke yapar?
Doğalgaz kombi petekleri ısındığında tavana yükselen sıcak hava dalgası toz zerrelerinide perdelere ve tavana taşır bir nevi sıcak hava gözle görülmeyen tozları perdelere ve peteklerin hizasına gelen tavan kısımlara üfler zamanla yapışan bu toz zerreleride perde ve tavan kısımlarında kararmaya yol açar Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar sorununun kesin bilgisidir.Peki bu tozlardan nasıl kurtulunur.

Peteklerin tozu nasıl temizlenir ?

Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar Kombi bakımı her yıl nasıl yapılmalı ise petek iç temizliği ve petek toz temizliği de aynı şekilde yapılmalıdır. Petek iç temizliği cihazla ilaçla yapılarak tesisatta sıcak su dolaşımını etkileyen çamurlaşmış tabaka temizlenir. Petek dış temizliği ise petek toz temizleme cihazı ile petek ızgara aralarında oluşan tozlar temizlenir.Bu hazırlık, maliyeti düşük olan ve uygulama aşamasında etrafın kirlenmediği pratik bir uygulamadır. Gözden kaçan atladığımız petek aralarında, petek dışında oluşan bakterilerin yuvaları haline gelen toz birikintileri ve hijyen olmayan ortamlar kimyasallar ile ortadan kaldırılmaktadır.Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar sorunundan bir çok müşterimiz gibi sizleride kurtarabiliriz.

 

Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar,petek dış temizliği,peteklerin tozu
Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar,petek dış temizliği,peteklerin tozu

Petek Dış Temizliği Neden Yapılmalıdır?

Aslında sağlığımızı bire bir ilgilendiren bu temizlik diğer temizliklerin önünde gelmektedir. Petek dış temizliği yapılırken peteklerden çıkan toz yumakları, böcekler, tortulaşmış tabakalar sizleri çok şaşırtacaktır. Evinizin sağlıklı ve hijyen bir ortama sahip olmasını istiyorsanız, bu temizliği ihmal etmemelisiniz. Tesisatçı sizleri bu konuda bilgisi varsa  yönlendirebilir. Petek temizleme de aynı petek temizliği gibi petekler sökülmeden yerinde yapılır. Bu yüzden zahmetsizce tüm hazırlıklar tamamlanır.

 

Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar,peteklerin dışı nasıl temizlenir,petek dış temizleme,buharlı petek temizleme,peteklerin arasını temizleme,petek toz temizliği izmir,Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar,peteklerin dışı nasıl temizlenir,petek dış temizleme,buharlı petek temizleme,peteklerin arasını temizleme,petek toz temizliği izmir,