Lavabo tıkanıklığı açma

lavabo tıkanıklığı açma lavabolar kullanıma bağlı hatalar sonucunda tıkanır. Lavabolar bazen bir şey olmaz düşüncesi ile attığımız atıklar, bazen de farkında olmadan attığımız atıklar yüzünden tıkanırlar. Lavabodan su yavaş gidiyorsa tıkanıklık meydana gelmiştir. Bu durumda lavaboyu kısmi olarak kullanabiliriz ancak tam tıkanıklığın oluşması lavaboyu kullanılmaz duruma getirir. En kısa sürede lavabo tkanıklığı açma işlemi yapılmalıdır.Lavabo tıkanıklığının yanında bulaşık makinesinin giderinin’de tıkanıklığı sıkça görülmektedir bunun sebebi isi iki giderin aynı boruya çatal dediğimiz parça ile birbirine bağlanmasından dolayıdır.Bazı evlerin inşaat zamanında yapılan tesisatların konumlandırılmasına göre mutfak tıkanıklığı‘nın yanında tuvalet tıkanıklığı‘da görülmektedir ve bunun sebebi’de iki borunun tesisatın devamında birbirine bağlanmasından kaynaklanmaktadır.

lavabo tıkanıklığı açma
lavabo tıkanıklığı açma

MUTFAK LAVABOSU NEDEN TIKANIR ?

Mutfak lavaboları genelde mutfak giderlerine dökülen yağlar,detarjan artıkları,lavaboda yıkanan sebze ve meyvelerin atıklarından tıkanmaktadır.Mutfak lavabolarını genelde kimyasallar ile açmak istenir fakat 50lik borunun yani çapı 5cm kadar olan boruya takılan bu atıklar suyun önünde güçlü bir set oluşturur bunun sonucunda kimyasal çözüm yolu sağlamaz.

Bu aşamadan sonra akla ilk gelen bir tesisatcı çağırmaktır.Eve gelen Tesisat Ustası klavuzlarla veya çeşitli bir çok aletle tıkanıklığı açmak ister fakat tıkanıklık açılmadığı zaman size evinizin kırılması gerektiği söylenir ve yüksek rakamlı fiyatlar isterler biz DERE TESİSAT olarak Kameralı sistemlerimiz ile önce tıkanıklığın sebebini görüyor sonra açılması gereken mutfak giderindeki tıkanıklığı Robotlu cihazlarımız ile açıyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma – Lavabo Neden Tıkanır ?

Yiyeceklerimizi, bulaşıklarımızı yıkadığımız mutfak eviyesi ve el, yüz yıkadığımız banyo lavabosu tıkanıkları kendimizi eve attığımızda karşılaşmak istediğimiz en son arzalardandır. Bulaşıklardan arta kalan katı, yağlı ve yapışkan maddelerin eviye giderini; yine saç, sakal artıklarının, dökülmelerinin banyo lavabosu giderini tıkaması sık karşılaştığımız sorunlardır. Tıkanıklık açma teşebbüslerimiz çoğunlukla geçici çözümlerdir. Kaldı ki bu çözüm çabaları genellikle kimyasal madde olduğundan çeşitli ekstra problemlere neden olmaktadır. Bu maddeler, özellikle plastik borulara zarar vermekte, boruların lavaboyla eklemlendiği bölümde su sızmalarını engelleyen contaları tahriş etmektedir. Bu da basit gibi görünen tıkanıklık açma işlemini zamanla daha masraflı hale getirmektedir.Gün içerisinde evlerinizde ya da iş yerlerinizde ansızın bina içi ya da dışı kanalizasyon tıkanıklık sorunları ile karşılanmanız muhtemeldir. Bunun yanı sıra küvet tıkanıklıkları, banyo lavabo tıkanıklıkları yer sifonu tıkanıklıkları sorunları gibi çeşitli sorunlar ile karşılaştığınızda firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz

Lavabo tıkanıklığı her evin başına gelir. Gerek mutfak gerekse de banyo giderleri zamanla saç, yağ ve yemek artıkları gibi nedenlerden dolayı tıkanır. Burada önemli olan tesisatınıza ve borularınıza zarar vermeden tıkanıklığı gidermektir. Bu durumda aklımıza ilk gelen soru ‘lavabo nasıl açılır?’ olacaktır. Tıkanık lavabo sorununu kendiniz çözmeyi tercih edenlerdenseniz veyahut profesyonel ürün kullanmayı tercih ediyorsanız, burada sizin için bazı bilgiler paylaşacağız.

Karbonat ve Sirke İle Lavabo Tıkanıklığı açma

Lavabo tıkanıklığı açma için genel olarak ağır kimyasallar tercih edilir. Bu ilaçlar tıkanıklığı açmasına rağmen, eğer lavabonuz sürekli tıkanıyorsa, zamanla borularınıza zarar verebilir. Tıkanık lavabo sorununu dilerseniz kendiniz hazırlayacağınız karışımlarla, dilerseniz de Domestos Çamaşır Suyu gibi profesyonel ürünlerden faydalanarak giderebilirsiniz. Evde hazırlayacağınız karışım için ihtiyacınız olan:

  • 1 su bardağı karbonat
  • yarım su bardağı sirke
  • 3 litre kaynar su

İşleme başlamadan önce 3 litre suyu su ısıtıcınızda veya çaydanlıkta kaynatın. Daha sonra bir kabın içerisine sirkeyi ve karbonatı karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı lavabo deliğine dökün. Daha sonra kaynattığınız suyu yavaşça lavabo deliğinden dökün. Karbonat sıcak suyun etkisiyle köpürecektir. Köpüren karbonat ve sirke karışımı, lavabo deliğindeki tıkanıklığı yavaşca açacaktır.

Mutfak tıkanıklığı açma, lavabo açıcı, lavabo tıkanıklığı açma, su kaçağı tespiti, su sızıntısı tespiti, petek temizleme, petek temizliği