Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Peteklerin havası nasıl alınır
Peteklerin havası nasıl alınır

 

 

Her peteğin vana olmayan üst köşesinde hava almak için takılı bir pirijor bulunur pirüjör anahtarı yada düz tornavida ile saat yönünün tersine çevirerek su gelinceye dek bekleyin elinizdeki maşrafa bir su bardağı kadar su geldiğinde pirüjorü kapatınız. Peteklerin havası nasıl alınır aynı işlemi tek tek tüm peteklere yaptığınızda peteklerin havaları alınmış olacaktır.Hava alma işi bittikten sonra kombinizin bar saatinde su eksildiğinden dolayı düşme olur kombi altında bulunan doldurma valfinden su ilave edilmesi gereki olması gereken su basıncı 1.5 max 2 bar dır. bazı yeni nesil kombilerde su otomatik olarak kendini tamamlar.

Peteklerdeki Havayı Almak İçin Gereken Aletler

Petek yada radyatörlerdeki havayı almak için gerekli olan sadece pirijor anahtarı ve küçük bir kaptır.Elinizde pirijor ahantarı yoksa bunu yapı marketlerden,nalburlardan yada doğalgaz firmalarından çok cüzzi bi ücretle satın alabilirsiniz. Peteklerin havası nasıl alınır Temin edemiyorsanız düz tornavida yada kontrol kalemi ile bu işlem yapılabilir fakat her petek pirijoründe örneğin alurad peteklerin pirijörlerine tornavida ile müdahale edilemez bu duruda pirijor anahtarı bulunması şarttır.Peteklerin havası nasıl alınır

Petek Temizliği Neden Yapılmalıdır?

  • Daha önce yaşamadığınız ısınma problemlerini yaşıyorsanız eğer petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Yani ısınma problemlerinde peteğinizin üst bölgesi ısınıyor fakat alt bölgeleri ısınmıyorsa petek temizliğine ihtiyaç duyulduğu gözlenmektedir.
  • Dere Tesisat, petek temizliği izmir konusunda sizlere hizmet vererek ısınma problemlerinizin önüne geçebiliriz.
  • Isınma sıklığına göre değişiklik gösterebileceği gibi, daha öncelerinden yola çıkarak eğer faturalarınızda daha yüksek miktarlar gelmekteyse petek temizliği konusunda profesyonel bir destek almanız gerekebilir.
  • Eşit şartlarda olmanıza rağmen diğer tanıdıklarınızdan daha fazla fatura ödemekteyseniz,
  • Peteklerde kısmi ya da geç ısınma problemleriniz varsa,
  • Kombiden her hangi bir beklenmeyen ses geliyor ve arıza veriyorsa,
  • Kombi bakımlarını yaptırmanıza rağmen halen ısınmakta verim alamıyorsanız,
  • Eğer ki kombi filtresini çıkardığınızda toz ve çamurla karşılaşmaktaysanız,
  • Peteğin vanasından su kaçırdığını ve bu sızan suyun paslı olduğunu görüyorsanız,

Peteklerin havası nasıl alınır,petek temizliği izmir,petek temizleme,peteklerin altı ısınmıyor,petek temizleme fiyatları,petek temizliğinin önemi,petek temizliği konak,petek temizliği karabağlar,petek temizliği bornova,petek temizliği bayraklı,petek temizliği çiğli,petek temizliği karşıyaka