Su kaçağı belirtileri

Bir sabah kalktığınızda posta kutusunda bulduğunuz su faturasının oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz. Kaçak dolayısıyla su faturası azar azar yükselse de farkına varmamış olabilirsiniz. Oysa ki aşağıda yazacağımız Su kaçağı belirtileri dikkat etmiş olsaydınız boş yere kabarık fatura ödemek zorunda kalmazdınız.Dere Tesisat firmamız kırmadan dökmeden su kaçaklarını tam noktasal tespit ediyor.

Önce su kaçağı belirtilerini değerlendirip ardından su kaçağıyla karşı karşıya kaldığınız durumlarda ne yapmanız gerektiğine değinelim.

  • Fayans derz boşluklarında sararma
  • Duvarlarda kabarma
  • Musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi
  • Eve yüksek gelen fatura
  • Kombi ateşleme yaparak suyu ısıtması
  • Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi

Gördüğünüz gibi Su kaçağı belirtileri çok fazladır. Musluklar kapalı iken su saatim dönüyor diyorsanız kesinlikle su kaçak tespiti yaptırmanızda fayda bulunmaktadır.Kabarık su faturası su kaçağı belirtisinin başında gelmektedir. Tavanda oluşan sararmalar üst katta kaçak probleminin belirtisidir. Duvarlarda kabarma oluyorsa ve bu kabarmalar 1 metreden aşağıda kalıyorsa, evinizde su kaçak arama çalışması yapılması gerekmektedir.

Su kaçağı belirtileri
Su kaçağı belirtileri,su kaçağı tespiti

Dere Tesisat Profesyonel çözüm ortağınız

Mümkünse ana su kesme vananızı bulun ve evinizdeki suyu kapatın. Su kapatıldığında, cihazın hala çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Su kapalıyken çalışıyorsa, bu bir sızıntıya işaret edebilir. Su kaçağı belirtileri sonrasında profesyonel destek almak isterseniz, bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Su Sızıntıları Neden Olur?

Evlerimizde zamanla bazı teknik arızalar görebiliriz. Bu teknik arızaların belli başlı sebepleri vardır fakat en önemlisi aşırı kullanma ve gereken önemi göstermemekten meydana gelir. Ev yapılacağı zaman alt yapıya özen gösterilmezse, borular bir süre sonra incelikten dolayı çatlar ya da kırılır. Böylece su sızıntısı sorunu veya su kaçağı sorunu meydana gelir. Su kaçaklarının meydana gelmesinin diğer bir nedeni de aşırı baskıdır. Lavabolara her türlü atığı atmak boruların bir süre sonra tıkanmasına neden olur. Bu tıkanıklık da boruların bazı bölgelerine baskı yaptığı için su kaçakları oluşabilir. Su kaçaklarının oluşmasının nedeni de usta hatasıdır. Ev yapımı sırasında ustalar ne kadar özen gösterirse, alt yapı o derece sağlam olur.Su kaçağı belirtileri

 

su kaçağı izmir,su kaçakları izmir,su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı tespiti izmir buca,su kaçağı tespiti izmir karşıyaka,su kaçağı bulma izmir,su kaçağı tespit izmir,su kaçağı tespiti izmir bornova,su kaçağı tespiti izmir çiğli,su kaçağı tespiti izmir balçova,su kaçak bulma izmir,kırmadan su kaçağı bulma izmir,cihazla su kaçağı bulma izmir,su tesisatı kaçak bulma izmir,evdeki su kaçağı nasıl bulunur izmir,su kaçağı bulma cihazı izmir,su kaçağı tespit firmaları izmir,su kaçağı tespiti fiyatları izmir,su kaçağı tespit cihazı izmir,su kaçak tespit cihazı izmir,su kaçak tespit cihazı fiyatı izmir,cihazla su kaçağı tespiti izmir,doğalgaz tesisatı su kaçağı izmir,su kaçak tespiti izmir,su kaçakları tespiti izmir,kırmadan su kaçağı tespiti izmir,su kaçağı izmir ışıkkent,kalorifer tesisatı su kaçağı izmir,termal kamerayla su kaçağı tespiti izmir,