Banyo sızıntısı

Banyo giderinin etrafından alt kata Banyo sızıntısı oluyorsa, bu durum da banyonun gider borularında bir sorun vardır ve su kaçağı meydana geliyordur.
Fayans aralarına yeniden derz dolgu yapılarak sorun giderilmezse, su kaçağı tespiti yaptırmanız gerekir.
Bunun için banyoda fayansların kırılmasına gerek yoktur. Kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi ayrıntılı olarak incelenir ve sorun kısa sürede tespit edilebilir. Sitede bulunan numaralardan bize ulaşırsanız ekiplerimiz en hızlı şekilde adresinize geleceklerdir ve sorunu çözecektir.

tavanda rutubet var,su kaçağı tespiti
Banyo sızıntısı,su kaçağı tespiti

Alt kata neden su sızar ?

  • Banyo sızıntısı Üst katın tesisat sisteminde su kaçağından dolayı, su betonlarda’ki kılcal çatlaklardan alt kata sızabilir.
  • Banyo sızıntısı nedeni, banyo veya tuvaletin fayans aralarındaki derz dolgunun yetersiz olması veya kullanılan kimyasal temizlik malzemeleri sonucu derz dolgunun tahrip olup özelliğini kaybetmesinden dolayı zemindeki suyun fayans aralarından geçip alt katın tavanından akması.
  • Pimaş borularında meydana gelen bir tahrip sonucu, pimaş hattı kullanıldıkça tahrip olan kısımdan su sızması, alt katın tavanından su sızmasına sebep olur.
  • Bir diğer neden, pimaş hattındaki boruların ek yerlerinde bulunan contanın özelliğini yitirmesi sonucu su sızdırması.

Alt kata su sızması nasıl engellenir?

  • Dairenin ana su vanasını kapatmak tavan akmasına çözüm olacaktır.
  • Eğer ana su vanasını kapatmanıza rağmen su sızıntısı ara ara devam ediyorsa, pimaş hattında bir sorun olabilir. Bu nedenle pimaş hattını bir süre kullanmamanız gerekir.
  • Alt katın odasının tavanından su sızması, üst katın aynı odasında bir sorun olduğu anlamına gelmez.
  • Banyoda bulunan bir su sızıntısı alt komşunuzun başka bir odasının tavanından veya duvarından akabilir.

Yukarıdaki önlemleri aldıktan sonra, su kaçak tespitini cihazlarla yapan firmamızı arayıp servis kaydı oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız servis kaydının ardından bir saat gibi iki süre sonunda ekiplerimiz adresinize ulaşmış olur.Banyo sızıntısı,su kaçağı tespiti,su kaçak tespiti,su sızıntısı tespiti,izmir banyo su sızdırıyor,su sızntı bulma,kaçak su tespiti,su kaçağı bulma tespiti,su sızıntısı kırmadan bulma,kırmadan su kaçağı bulma