Tıkalı lavabo nasıl açılır?

Tıkalı lavabo nasıl açılır? sorunu günümüzdeki yapılarda meydana gelen su tesisatı sorunları her geçen gün daha da çoğalmaktadır. Yapı sistemi içerisinde meydana gelen su tesisatı sorunlarının iki nedeni vardır. Bunlardan ilki elde olmayan nedenlerle ortaya çıkan arızalar olurken bir diğeri de yapılan bilinçsizce işlemlerden dolayı ortaya çıkan sorunlardır. Elde olmayan nedenlerle meydana gelen sorunlara en büyük örnek olarak, su kaçağını verebiliriz. Su kaçağı problemi, kullanım yılına bağlı olarak ortaya çıkan bir problem olduğundan dolayı, önüne geçilmesi pek mümkün olmayan bir arızadır. Bilinçsizce işlemler sonucu ortaya çıkan sorunların başında ise, tıkanıklık sorunu yer almaktadır.Tıkalı lavabo nasıl açılır? Özellikle banyo, mutfak ve tuvalet gibi bölümlerde yer alan lavabo tıkanıklığı gün içerisinde sizleri oldukça zor duruma düşürmektedir.

Gün içerisinde çeşitli nedenlerle sık sık kullanılan ve hijyen açısından da önemli bir yere sahip olan lavabolarda oluşan sorunlar sizleri oldukça güç duruma sokmaktadır.

Tıkalı lavabo nasıl açılır? lavabo tıkanıklığının önüne geçmek oldukça basittir. Çöpe atılması gereken katı ve yabancı maddeleri lavabolara atmamanız bu sorunu önleyecektir çünkü lavabo tıkanıklığının en büyük nedeni aslında çöpe atılması gereken katı cisimlerin bilinçsizce mutfak, banyo ve tuvalet lavabosuna atılmasıdır.

Örneğin, mutfak lavabosuna atılan yemek artıkları ya da katı yağlar, banyo lavabosuna atılan; kıl, tüy, peçete, kağıt, havlu vb. Tuvalet lavabosuna atılan, kağıt, peçete, bebek bezi, havlu vb. katı ve yabancı cisimler bu sorunun ortaya çıkılmasına neden olmaktadır.

Tıkalı lavabo nasıl açılır? Yöntemleri Nelerdir

Tıkalı lavabo nasıl açılır? Eskiden tıkanan lavabolar, pompa adı verilen el aleti ile açılmaya çalışılırdı, anlık işe yarasa da uzun vadede pek bir etkisini göremez ve adeta hayatınız kâbusa dönerdi.

Pompa ile lavabo açma dışında kullanılan diğer bir teknik ise kırarak lavabo tıkanıklığı açma yöntemidir. Eskiden teknolojik gelişmeler kısıtlı olduğu dönemlerde herkesin kullandığı bu teknik günümüzde her ne kadar tarihe karışmış olsa da merdiven altlarında hizmet veren sözde su tesisatçıları tarafından hâlâ bu yöntem kullanılmakta ve sizleri oldukça zor duruma sokmaktadır.

Tıkalı lavabo nasıl açılır?
Tıkalı lavabo nasıl açılır?, tıkanıklık açma

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  Pompa ile Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır
  • Tel ile Tıkalı Lavabo tıkanıklığı Açılımı
  • Tuz – Sirke ile Tıkanan Lavabo tıkanıklığı açılımı
  • Sirke – Karbonat ile Tıkalı Lavabo Tıkanıklığı Açılımı