Su Saati Sürekli Dönüyorsa Su Kaçağı Olabilir

Su Saati Sürekli Dönüyorsa Su Kaçağı Olabilir “Su tesisatında kaçak nasıl bulunur?”, “Su saati sürekli dönüyor ne yapmalıyım?” Su Saati Sürekli Dönüyor türünden soruların cevaplarını ararken genellikle en yakın tesisatçının adresi gösterilir. Eğer evinizin kırılmasını göze alıyorsanız bu tesisatçıları hemen çağırın. Ancak sorun sizden değil de başka yerden kaynaklanıyorsa, evinizi boşu boşuna kırdırmış olursunuz. Eğer gelişmiş teknolojilerle tasarlanan cihazlarla hizmet veren kurumsal firmalara başvurursanız, tespit için hiçbir yerin kırılmasına katlanmak zorunda kalmazsınız. Çünkü bu firmalar cihazla su kaçağı bulma hizmeti sunuyor ve bu cihazlar sayesinde sorun sizde bile olsa kırma işlemi yapılmıyor. Aslında su kaçağı olduğunda sizin bunu doğrudan anlayamadığınız zamanlar da olabiliyor. Eğer banyoda, mutfakta gözle görülür bir yerde kaçak yoksa, sızıntı halinde bir su kaçağı bulunuyorsa, o zaman fark etmeniz tamamen imkansız bir hale gelebiliyor.Su Saati Sürekli Dönüyor bunun nedeni, temiz su tesisatlarının sıvanın altında olması. Sıvaların üst kısımlarında izolasyon daha güçlü olurken, alt kısımlarındaki izolasyon çık az oluyor. Su Saati Sürekli Dönüyor bu da sızıntı olması durumunda suyun alt kat komşunuzun tavanında kendini belli etmesine neden oluyor. Başınızı ağrıtan su sızıntıları da bu türde olanlar. Bu tür sorunlar da akustik dinleme ve detektörlü cihazlar aracılığı ile tespit ediliyor. Su kaçağı bulma işleminde bu cihazlarla hizmet veren firmalar, işlemi kısa süre içinde sonlandırıyor.kaçak su tespiti,kaçak su tespit

Su saati hızlı neden döner ?

Kullanım olmadığı konusunda sizleri tekrar uyarmak isteriz evde bir çeşme veya sifon açık olabilir. Sifon su kaçırıyor ise rezarvuar kendini sürekli doldurur buda su sayacının sürekli dönmesine dolayısıyla yüksek faturalara neden olur. Su saati  dönüyor durumunda sıradan tesisatçı yerine profesyonel cihazlı firmamızı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Su sayacı aşağıdaki görseldeki gibi çalışmaktadır.Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti izmir hizmetimizden yararlanmak için bizleri arayabilirsiniz.

su-saati-dönüyor
su-saati-dönüyor

 

Su saatinin dönüyor şikayetinin nedeni bir tesisat kaçağı ise bunu hemen kameralı ve dinleme cihazları sayesinde bulabiliriz. Nasıl mı ? Tesisata bağlanan su tesisatı test pompları ile tesisata basınç verilir ve bunu özel dinleme cihazları ile tek fayansta bulabiliriz. Su kaçağı eğer sıcak suda ise bunu termal kamera ile bulabiliriz.

Su saatinin bozuk olduğunu nasıl anlarım

Su sayacının bozuk olduğunu anlamanın en kolay yolu sayacın normalden daha fazla dönmesidir. Sayacın bozuk olup olmadığını anlamak veya su kaçağı olup olmadığını anlamak için; dış tesisatın vanalarını kapatınız, eğer vanaları kapattığınız halde halen sayaç dönüyorsa kesin olarak su sayacınız bozulmuş demektir. Böylelikle bozuk su sayacı nasıl anlaşılır?Sorusunun cevabını bulmuş olursunuz.

su saati dönüyor,su sayacı dönüyor,su kaçağı tespiti,su saati sürekli dönüyor,su sayacı,su saati kaçak tespiti,su saati neden döner