TIKALI BORU AÇMA

Tıkalı Boru Açma

Tıkalı boru açma konusunda evinizdeki ve iş yerinizdeki tuvalet,lavabo,mutfak tıkanıklıkları veya ana hat pis su tıkanıklıklarını açmak için genel olarak demir çubuklar veya çelik teller ile açılmaya çalışılır. Açılırsa şansınız var açılmaz ise işiniz biraz daha uzun demektir. Pis su borularının geçtiği yerler kırılıp dökülecek eviniz inşaat haline geçecek, yerler kırılıp tıkanıklık açılıp borular değişecek. Betonlar atılacak,seramikler laminantlar döşenecek iş bitmiş olacaktı, evet yanlış duymadınız bizden önce durum böyleydi.

Biz Ne Yapıyoruz: Firmamız dere tesisat tıkalı boru açma ve binalarda ana hat tıkanıklıkları olsun işini profesyonelce yapmaktadır. Tıkanıklık olan bölgeye ulaşır ulaşmaz gerekli fizibilite çalışmalarını yapıp önce nasıl bir yol izleneceğine karar veriyoruz. Tıkanıklığın nerede olduğunu anlamak ve yerinin  tespitini yapmak için kameralı sistemler ile tıkalı olan boruların içini görüntülüyoruz. Tıkanıklığın yerini tespit ettikten sonra robotlu makineler ile kırmadan  tıkanıklığı açıyoruz. Tıkanıklığı açtıktan sonra ileri ki zamanlarda tekrar kamera ile görüntüleme yapıp tekrar bir sıkıntı olup olmayacağı hakkında bilgi veriyoruz.

Tıkalı Boru Açma  Çözümü

  • 1-) Tıkanıklık ile karşılaşılan sorunun çözümü ise mutfak dolaplarınıza ve etrafa zarar vermeden açarız. Kanal açma cihazımız ile mutfak giderinize kullanılan aparatlar yardımı ile girerek pimaş malzemeyi zarar vermeden kısa bir sürede temizliyoruz bu temizlik sonrasında sorun garantili bir şekilde çözüme ulaşır.
  • Yukarda yapılan işlem sonrasında müşterimiz bu sorunla sıkça karşılaştığını beyan eder ise yine herhangi bir dış müdahale de bulunmadan optik kameralı kanal görüntüleme cihazımızla boru içerisinde anormal bir hal olup olmadığının tespiti ve konturollerini yaparak görerek ve fotoğraflayıp görüyor ve konut sahibini de görsel olarak bilgilendiriyoruz.

Tıkalı Boru Açma Sistemleri

Tıkalı boru açma sistemleri günümüzde çok gelişmişitir ve eskisi gibi kırma dökme birinci işlem olmaktan çıkmış son işlem konumuna gelmişir.Firmamız tıkalı boru açma hizmetinde kameralı sistemler ve robotlu kılavuzlar ile hizmet vermektedir.Banyo atık su giderlerinde tıkanıklıklar atıkların logar ve kanallara taşınması sırasında taşıyıcı boruların zamanla tortudan dolayı akışkanlığını kaybederek ıslak mendil, tuvalet kağıdı gibi bazı atıklardan sıkışma ve daha sonrasında kalıplaşarak komple tıkanmasını ve genel işlevini yitirmesine sebep olur.Genellikle müstakil konutlarda rastlanılan sorunlardan biride bahçete atık su borusuna yakın ağaç köklerinin boru ek yerlerinden içersine nüfuz ederek gelişip tıkanıklığa sebep olmasıdır.Tadilat yapılan binalarda banyo gider ve klozet wc lere dökülen kum çimento kalekim artıklarının içeride donma yaparak atıksu borusunun işlevini bloke etmesidir.

    

mutfak tıkanıklık açma
mutfak tıkanıklık açma
GENEL TIKANIKLIK PROBLEMLERİ
Yukarıda belirtilen sorunların çözümünde ise kırma yıkma ve hasarvermeksizin çözümler uygulana bilir tabikiteknolojik ve taktiksel cihazlarla öncelikle kanal geçiş yollarının keşfi ve en doğru noktadan müdahale ile öncelik le tıkalı olan hatta kanal açma cihazımızla girip tıkanmanın cinsine göre donmuş beton saçak kök gibi cisimlere de cihazımızın kesme aparatı ile  tıkalı bölgeye müdahale edip ardından borunun çeperlerini diğer bir aparatla sıyırarak yapışan kalıntıları etkisiz hale getirip garantili bir çözüm sunulur. Evsel atık ıslak mendil geç eriyen tuvalet kağıtları temizlik bezleri ve buna benzer birçok tıkanma sebebi vardır

RADYATÖR(PETEK) VE KOMBİ TEMİZLİĞİ

 
Kış günlerimizde sıkça ihtiyaç duyduğumuz kombi ve radyatör diğer adıyla peteklerde zamanla verimini kaybeder. Buda bütçemize ve kombiye ek bir külfet çıkartır. Kullanılan sularda’ki kireç ve tortulardan boru ve peteklerin hatta kombinin su hareketi olan aksamlarında tıkanmalar ve yapışan tortular ısı kalitesini cihazımızın ömrünü tehdit eder. Alanında uzman ekibimiz ve cihazlarımızla bu sorunlara’da sıfır hasarla çözümler sunuyor.

İZMİR BELEDİYESİ KANALİZASYON ARIZA SEBEPLERİ ?

İzmir ili ve bölgesinde yapılan araştırmalarda kanalizasyon alt yapı sıkıntıları yaşanmaya başlanmıştır.İzsu bu sıkıntıları çözmek için gazi emirden çeşmeye,çeşme alaçatıdan kuşadasına,foçaya ve çevre ilçelerine kadar izsu kanalizasyon arıza ekiplerinin hazırladığı raporlar ilçe belediyelerinde arasındabulunan Balçova, Bornova bergama ,menemen Aliağa, Alsancak şirinyer ,Narlıdere Güzelbahçe tire Selçuk birçok daha izmir belediyesine bağlı ilçe belediyelerinde ortak bir karara varmıştır .logar tıkanmaları genellikle kağıt havlu bulaşık teli ve temizlik bezlerinden kaynaklı olduğunu belirlemiştir fakat daire içersinde mutfak giderlerindeki yağlanmaya bağlı pimaşlarda tıkanıklıklar Daire 1den daire 10 a kadar aynı olup çareleri aranmıştır.     
Buna bağlı sıkıntılar da wc banyO, lavabo ve yağmur iniş hatlarında tıkanmalar olabiliyor. Genellikle site villa tribleks gibi toplu yaşam yerlerinde kanal tıkanmaları bir birine paralel olan atlatma logarlarında tıkanmaya bağlı sorunlar görülmektedir.
İzmir Tesisat ve Tıkalı Boru Açma
Tuvalet açma,kırmadan kamaralı cıhazla pimaş açma,banyo küvet gider tıkanıklıgı açma,mutfak tıkanıkligı açma,tikali mutfak pimaş açma,tikalımutfak giderı açma,mutfak  gıderı tıkanıkligı,tuvalet tıkanması,banyo tıkanması, izmir banya tıkanıklıgı gıder açma,izmir tuvalet lavabo borusu açma,tikalı mutfak borusu,tıkalı tuvalet açma,özel kanal fırması,tıkanmış tuvalet borusu açma,tikali lavabo borusu açma, kanal tıkanıkliğı,lavabo tıkanıklığı açma, tıkanıklık açma, tıkanmiş kılozet açma,mutfak gıderi, klozet açma,tikali pimaş açma,tıkalık tuvalet gıderi açma,lavabo tıkanması,izmir  kılozet tıkanıklığı açma,tıkanık lavabo açma, tikali boru açma. kuvet gideri tıkanıkliğ açma,
 banyo tıkanıklığı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir