MUTFAK TIKANIKLIK AÇMA

Mutfak Tıkanıklık Açma

Mutfak tıkanıklık açma günümüz’de şartlar artık öyle bir duruma geldi ki, gerek teknolojik cihazlar, gerekse teknolojik makineler, artık insanlara yön vermeye başladı.Eskilerden gerek tuvalet tıkanıklığı gerek banyolardaki tıkanıklık, gerekse mutfaklardaki giderlerde tıkanık meydana. Geldiği zaman bunları açmak için bir iki uğraş verilir,  haftalarca uğraşılır baktın olmuyor hemen kırma yöntemine gidilirdi. Tabi tıkanıklık şuradaydı buradaydı derken evin kırılmadık yeri kalmazdı. Başta’da söylediğimiz gibi artık makineler,teknolojik cihazlar insanlara yön vermeye başladı. Günümüzde her hangi bir tıkanıklık olduğu zaman evin herhangi bir yerini kırmadan önce bir ön çalışma yapılır. Eldeki görüntüleme Kameraları ile görüntüleme yapılır, tıkanıklığın yeri tespit edilir. Makineli robotlar sayesinde’de tıkalı olan  borular kırmadan açılır ve içi açılıp temizlenen borular tekrar kamera görüntüleme yapılır. Borularda herhangi bir pisliğin ve tıkanıklığın olup olmadığı görüntülenir istenildiği takdirde görüntülenen görüntüler teknolojik ortamda kayıt altına alınmaktadır.

Mutfak lavabosu nasıl açılır

Mutfak tıkanıklık açma işlemine geçmeden önce mutfak tıkanıklığını pratik ve kolayca evde nasıl açılabilir bunun bilgisini siz değerli müşterilerimize vermekteyiz.Mutfak lavabosunu açma için önce 1 su ısıtıcısı kadar su ısıtın ve marketlerde satılan lavabo açıcı kimyasal veya kostik almanız gerekmektedir. Sıcak suyu iyice kaynatın aldığınız lavabo açıcı kimyasalı tıkalı mutfak borusuna dökün ve ardından kaynatılan suyu da hemen dökün. Etrafından uzaklaşın kaynar su ve lavabo açıcı asit içeren kimyasal tepkimeye gireceği için size su sıçramadan uzaktan izleyin. Eğer lavaboda biriken su gittiyse lavabonun sıcak su musluğunu açın ve biraz su akıtın.Musluktan akan su 5-10 dakika kadar aktıktan sonra lavabodan su geri gelmiyorsa tıkanıklık açılmış demektir. Fakat su tekrar gelmeye başladıysa işiniz biraz daha uzun anlamında. Uzman ekiplerimizin tavsiyesi tıkalı olan boruya daha fazla kimyasal ve lavabo açıcı dökmeden bizi arayıp durumu anlatmanız. Ve bir ekip istemenizdir zira daha çok kimyasal açıcı kullanımı olduğu zaman kimyasallar hiç bir işe yaramadığı gibi evinizi kırdırmanıza yol açabilir. Bu durum sizi daha büyük bir masrafa sokabilir.Lavabo açıcı kimyasallar daha fazla denendiği zaman borunun içindeki soğuk su ile uzun süre temas edip borunun içinde beton gibi donuyor. Bunu açmanın tek çözümü tesisatı kırıp yeniden yapmak gibi sorunlar çıkartıyor.

 mutfak tıkanıklık açma
mutfak tıkanıklık açma

 

 

 

 

 

 

 

Robotlu mutfak tıkanıklığı açma

Evinizdeki ve işyerinizdeki tuvalet tıkanıklıkları veya ana hat pissu tıkanıklıklarını açmak için genel olarak demir çubuklar veya çelik teller ile açılmaya çalışılır. Açılırsa şansınız var açılmaz ise işiniz biraz daha çok demektir pis su borularının geçtiği yerler kırılıp dökülecek eviniz inşaat haline geçebilir. Yerler kırılıp tıkanıklık açılıp borular değişecek betonlar atılacak,seramikler laminantlar döşenecek iş bitmiş olacaktı. Evet yanlış duymadınız bizden önce durum böyleydi.

Biz Ne Yapıyoruz: Firmamız tuvalet tıkanıklığı olsun veya binalarda ana hat tıkanıklıkları olsun işini Profesyonelce yapmaktadır. Tıkanıklık olan bölgeye ulaşır ulaşmaz gerekli fizibilite çalışmalarını yapıp önce nasıl bir yol izleneceğine karar veriyoruz. Tıkanıklığın nerede olduğunu anlamak ve yerinin  tespitini yapmak için kameralı sistemler ile tıkalı olan boruların içini görüntülüyoruz. Tıkanıklığın yerini tespit ettikten sonra robotlu makineler ile kırmadan  tıkanıklığı açıyoruz. Tıkanıklığı açtıktan sonra ileri ki zamanlarda tekrar kamera ile görüntüleme yapıp tekrar bir sıkıntı olup olmayacağı hakkında bilgi veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir