Tıkanıklık ve Kanal Açma İşlemleri

Tıkanıklık ve Kanal Açma İşlemleri binalarda, yapılarda meydana gelebilecek tıkanıklıklar giderlerden olabileceği gibi kanal yolunda da oluşabilmektedir. Oluşan tıkanıklık durumlarının açılmasından önce tıkanıklık durumunun neden kaynaklandığının tespit edilmesi gerekmektedir.

Dolayısı ile de tıkanıklık açma işlemlerini yapanlar tarafından uygulanacak olan yöntemler teknolojinin gelişmesi ile beraber çok kolay, temiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kanal ve tıkanıklık açma işlemleri günümüz şartlarında artık tıkanıklık açma makineleri ile çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu makineler yardımı ile tıkanıklık nedenleri ve tıkanıklık açma yöntemi belirlenebilmektedir. Bu durum eskiden yaşanılan kırma, dökmeyle yapılmasının önüne geçmektedir.Tıkanıklık ve Kanal Açma İşlemleri kırma dökme işlemleri ile yapılan tıkanıklık açma işlemleri günlerce hatta haftalarca sürebilmekteydi. Bu nedenle de hem psikolojik olarak hem de sağlık olarak oldukça sıkıntılı bir durum oluşturmaktadır. Ayrıca çok ciddi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilmekteydi. Bu nedenle de özellikle tıkanıklık durumları söz konusu olduğunda kırmayla dökmeyle yapılacak olan işlemlere asla izin verilmemelidir.

Tıkanıklık ve Kanal Açma İşlemleri Nelerdir ?

Tıkanıklık ve Kanal Açma İşlemleri Kanal ve tıkanıklık açma işlemi bir cihaz yardımı ile öncelikle tıkanıklığa neden olan durumun tespit edilmesi sureti ile yapılmaktadır. Daha sonra bu tıkanıklığın hangi cihazla ve cihaza takılacak hangi parçayla yapılacağı belirlenir. Tıkanıklık açma işlemi sırasında tıkanıklığa neden olan cismin ya da maddenin kırılması, parçalanması sureti ile çok hızlı, kolay ve temiz bir şekilde yapılabilmektedir. Tıkanıklık açma işleminin hemen akabinde ise cismin kırılıp kırılmadığının kontrolü yapılır. Bu kontrol ise cihaz ucuna takılan kamera yardımı ile dikkatlice incelenir. Bu işlem de içerisinde ufak da olsa bir cismin kalıp kalmadığının kontrolü için yapılmaktadır.

Tıkanıklık ve Kanal Açma İşlemleri
Tıkanıklık ve Kanal Açma İşlemleri