EN İYİ SU KAÇAĞI TESPİT FİRMASI

En İyi Su Kaçağı Tespit Firması

En iyi su kaçağı tespit firması kimdir bunu bilemeyiz ama biz dere tesisat olarak 2005 yılından beri su kaçağı tespiti yapıyoruz. İzmir bölgesinde cihazla su kaçağı tespiti yapan ilk firmayız günümüze kadar gittiğimiz su kaçak sorunlarının %97’sini çözüme kavuşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Dere Tesisat olarak bulamadığımız su kaçağı olursa hiçbir ücret talep etmemekteyiz. Kırmadan dökmeden tam noktasal su kaçağı tespiti için bizimle irtibata geçin ve tesisat sorununuza teknolojik çözüm üretelim.

su kaçağı tespiti
su kaçağı tespiti, En iyi su kaçağı tespit firması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Su tesisatında kaçak olduğu nasıl anlaşılır?

Su kaçakları ilk dönemde kendini belli etmez. Duvar içlerinde yer alan tesisat içerisinde kaçak oluştuğunda biriken su duvar içlerinden akmaya başlar. Eğer duvarınızın bir kısmında nemlenme var ise bu kaçağın olduğunu gösterir. Bu duruma müdahale edilmez ise kaçak giderek büyür ve maddi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden zamanında yapılacak tespit ve müdahale işlemi çok önemlidir. Su kaçaklarını anlamanın bir diğer yolu ise tüm muslukları kapattığınızda su saatiniz dönüyor ise bu da kaçağın olduğunu gösterir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Aşağıda vereceğimiz ipuçlarıyla evinizde su kaçağı olup olmadığını rahatlıkla anlayabilir ve erkenden müdahale ederek sorunu çözebilirsiniz.

Eğer;

 • Musluklar açık olmadığı halde su sayacınız sürekli dönüyorsa,
 • Kullandığınızdan daha fazla su faturası ödüyorsanız
 • Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde alt katın tavanından su damlıyorsa,
 • Islak ya da kuru zeminlerde yüzeye sürekli su çıkıyorsa,
 • Duvarlarda rutubet ve ıslanma oluyorsa,
 • Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başladıysa
  dairenizde su kaçağı meydana gelebilir. Su kaçağının erken zamanda tespiti, sorunun büyümeden çözülmesi için önemlidir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti tavan kabarması, su sızıntısı gibi şikayetler nedeniyle evde kolaylıkla yapılabilir. Dairenin ve apartmanın kötü kokması, duvarlarda oluşan nemlilik ve küflenme evde su kaçağı tespitinin diğer belirtileridir. Ancak su kaçağının oluştuğu noktanın tespit edilmesi ve ilerlemiş su kaçakları için mutlaka profesyonel bir tesisat firmasına başvurulmalıdır. Geçmiş yıllarda su kaçağı tespiti için tesisat borularının açılması ve fayansların kırılması gerekmekteydi. Ancak günümüzde su tesisatı firmaları, kullandıkları profesyonel tespit cihazları ve uzman tesisatçıları ile herhangi bir kırma işlemi gerçekleşmeden su kaçağı tespiti yapmaktadırlar. Tesisat firmaları kamera, termal kamera, akustik dinleme aleti, nemölçer gibi cihazlar ile kaçağın olduğu bölgeyi noktasal olarak tespit etmektedirler.

Su kaçağı Bulma Cihazları
 • Akustik Dinleme Cihazı: Suyun tesisat borularından dışarıya çıkan su sesini ve hareketlerini dinlemeye yarar. Akustik Cihaz kullanımında uzman personel gereklidir.

 • Boru Görüntüleme Makineleri: Su tesisat pis su borularının içinin izlenebilmesini sağlar. Bu yöntemle pimaş borularda kırık. Çatlak, tıkanma, meyilde hata gibi problemleri olup olmadığını rahatlıkla ekranda gösteren cihazdır.

 • Termal Kamera: Yardımcı bir nevi görüntüleme cihazlardandır. Ev ya da işyerlerindeki sıcak su borularının geçtiği yerleri ve kaçak olan bölgeyi gösterir ve Akustik dinleme cihazının daha hızlı sonuç alması için kullanılır.

 • Nem Ölçer: Duvarlardaki nem değerlerini ölçerek su kaçağının yoğunluğunu bulunmasına yardımcı olur. Diğer cihazlarla bulunamaması halinde verilere ekstra yardımcı olması amacıyla kullanılır.
  İzmir de ilk kırıp dökmeden elektronik cihazlar ile su kaçağını tespitini yapan firmamız tüm teknolojik ekipmanlara sahip olup su kaçağı tespitini sıfır hata ile yapmaktadır.

 

Tıkla Ara

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir