Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak lavaboları genelde mutfak giderlerine dökülen yağlar,detarjan artıkları,lavaboda yıkanan sebze ve meyvelerin atıklarından tıkanmaktadır.Mutfak lavabolarını genelde kimyasallar ile açmak istenir fakat 50lik borunun yani çapı 5cm kadar olan boruya takılan bu atıklar suyun önünde güçlü bir set oluşturur bunun sonucunda kimyasal çözüm yolu sağlamaz.

Bu aşamadan sonra akla ilk gelen bir tesisatcı çağırmaktır.Eve gelen Tesisat Ustası klavuzlarla veya çeşitli bir çok aletle tıkanıklığı açmak ister fakat tıkanıklık açılmadığı zaman size evinizin kırılması gerektiği söylenir ve yüksek rakamlı fiyatlar isterler biz DERE TESİSAT olarak Kameralı sistemlerimiz ile önce tıkanıklığın sebebini görüyor sonra açılması gereken mutfak giderindeki tıkanıklığı Robotlu cihazlarımız ile açıyoruz.

Mutfak Tıkanıklığı Açma İzmir

Süre olarak 5 yıl ve üzeri kullanımlar sonunda, lavaboların atık su gider borularında temizleme yapılması şarttır. Bunun önemi ise etrafa yayılan kötü kokular ve mikroplara karşı korunmaktır. İçi yağ, tortu bağlamış, adeta bir katran gibi boru içinde bekleyen ve atık suyun gidişini engelleyen borular, acil olarak yıkanmalı ve temizlenmelidir. Suyun önüne bir set gibi tabaka oluşturan yağlanmalar, tıkanmaya sebep olur. Siz evde olmadığınız bir zamanda, giderden su geri gelirse bütün evi kanalizasyon suyu basar lavabodan gitmeyen suyu durdurmak mümkün değildir. Lavabo açan servis gelene kadar, taşan kirli su nedeni ile koku oluşur. Bunun önüne geçebilmek için, pis su borularınızı her beş yılda bir basınçlı su jeti ile yıkama yaptırın. Yıkama yapılan lavabo borularının kullanım ömrü daha uzun olur. Böylece lavabo gider borusu üzerinden geçen suyun debisi daha fazla artmaktadır. Suyu iyi çeken lavabo borusu, kesinlikle tıkanmaz. Mutfak evye giderinden su çok yavaş gidiyorsa anlayın ki tıkanacaktır.

Size en yakın tesisatçı ustanın eski tekniklerle lavaboyu açmak için gelip boşa vakit kaybetmenize neden olmasına gerek kalmadan, en iyi teknikleri uygulayarak tıkanan yeri tespit edebiliriz. Kanal tespit kameraları sayesinde 1 günlük iş, 2 saate düşürülebilir. Lavabonun taşması sonucu ortalık berbat olmadan, üstüne biraz daha eviniz kirlenmeden bizi arayabilirsiniz.

 

 

Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır

Lavabo açma fiyatları konusunda sizler de birçok farklı fiyat sunulur. Elbette buradan ücretlendirme işlemlerinde birçok noktanın göz önünde bulundurulması gerekir. Bazen lavabo açmak için sadece lavabo açıcı dökülmekte ve böylece kurtulunduğu sanılmaktadır. Halbuki anlık kurtulma durumu karşınıza çıksa da fazla ileriye dönük çok ciddi problemlerin ortaya çıkabilmesi de doğaldır. Çünkü bu tip kostikler ve asitler aslında boruların genel yapısına zarar vermekte ve kimyasallar sayesinde bozulan malzemeler belirli bir zaman sonra çatlaklar ve problemlerle daha kötü durumlarla sizi karşı karşıya bırakabilmektedir. Bu sefer tamamen kırılma ve buraya müdahale edilmesi gerekmektedir.

Lavabolar her zaman ihtiyaç duyduğumuz ve birçok yerde de kullanım gereksinimi duyduğumuz araçlar olarak bilinmektedir. Günümüzde kullandığımız lavabolar her evin farklı bölgelerde, mutfaklarda, banyolarda ya da tuvalet bölgelerinde her zaman ihtiyaç duyduğumuz gereksinimler olarak bilinmektedir. Bunarın yanı sıra ise işletmelerde ya da kafeterya ya da restoran gibi yerlerde de lavabo kullanımı oldukça önemli hem temizliği hem de düzenli bir şekilde hizmet vermesi açısından da önem taşımaktadır.Son yıllarda kullanılan ve yeni evlerde monte edilen lavabolar filtreli bir şekilde uygulandığı için tıkanma sorunları filtre temizliği ile de çözümlenebiliyor. Fakat eski yapılarda ya da eski lavabo sistemlerinde ise filtre sistemi tercih edilmediği için yaşanan tıkanıklıklar derin bölgelere kadar ulaşılabiliyor ve kullanılan pis suyunda tahliye imkânsız halede gelebilmektedir. Bunların yanı sıra ise tıkanan lavabo çözümü için ise lavaboların sökülerek gider yollarına ulaşılması ve bazen de duvarların kırılması gibi konulara da ihtiyaç duyulabilinmektedir.Bunlara alternatif olarak ise günümüzde hizmet veren bazı tesisat firmaları ellerindeki özel cihazlar sayesinde bu tür konulara daha kısa süre içersinde de çözüm bulabilmektedirler. Tıkanan lavabo nasıl açılır sorunu gibi konularda cihazlardan yardım alarak tıkalı olan bölgeyi ve noktayı görüntülü olarak tespit edebilmekte ve bu bölgede yapılan çalışma ile de hem kısa süre içersinde hem de az masraf ile bu konuyu da olumlu olarak da sonuçlandırabilmektedirler.Bu şekildeki konulara alternatif olarak ise tıkanmış lavabo konusunda sizlere yardımcı olabilen bazı uzman tesisatçı firmaları ise kullandıkları bazı yeni teknoloji elektronik cihazlar aracılığıyla kamera görüntülü bir şekilde tıkanıklık olan bölgeyi tespit edebiliyor ve yine kullandıkları cihazlar ile de tıkanmış olan kısmı kısa bir zaman içersinde de çözüme kavuşturabilirler. Ve yine aynı zamanda ise tıkalı olan lavabolar gibi konularda bu günlerde binlerce kişinin gönlü rahat bir şekilde tekrar aynı sıkıntıları yaşamadan kullandığı ve tıkanma korkusu olmadan da uzun zaman ve bitmeyen yıllarda faydalanabileceği ürünler olarak da kullanılmaktadır. Bahsettiğimiz konularda bu tür konularda işlerinde uzman olan tesisatçılardan da yardım alabilirsiniz.

Lavabo Mutfak Gideri Neden tıkanır?

 • ♦ Uzun süre kullanıma bağlı olarak kalıntıların birikmesi.
 • ♦ Yapı inşaat halinde iken giderlere dökülen harç, beton
 • ♦ Lavabo gider hatlarında çöküntü veya hasarlar
 • ♦ Yemek atıkları, yağlar vb.
 • ♦ Mutfak gider borusuna yeterli eğim olmadığından tıkanmış olabilir.
 • ♦ Mutfak borusundan aşırı yağlı su gönderildiğinden tıkanmış olabilir.
 • ♦ Mutfak borusuna çamaşır veya bulaşık makinesi bağlıysa, bunlardan giden su içerisinde yağ ve elbise iplikleri birleşerek dirsek diye tabir edilen dönemeçlerde kuş yuvası gibi bir katı bölüm oluşturabilir.
 • ♦ Yan daire ile gideriniz ortak bağlıdır, siz dikkatli kullansanız dahi yan komşunuzun gönderdiği atıklar borunuzda tıkanma yapabilir.
 • ♦Mutfak ana gider borusunun çatıda üzeri açık bırakılmıştır. Çatıdan çocukların attığı kabuk veya taşlar, ana boruda tıkanma yapabilir. Lavabo borusu üzerinde de aynı problemle karşılaşabilirsiniz.
 • ♦ Mutfak ana hatlarında yapılan yanlış bağlantılarından kaynaklanabilir.
 • ♦ Yapıların eski olmasından dolayı gider borularında kireçlenme ve tortu oluşması.