Su kaçağı nasıl belirti verir

Su kaçağı çeşitli yapılarda karşılaşılma ihtimalinin bulunduğu problemlerden biridir. Ortaya çıktığında tedirginlik veren bu durumun çözümü için farklı yollar denenebilir. Su tesisatının yer aldığı her yapıda oluşabilen bu sorun günümüz teknik ekipmanları ile daha kolay çözülür. Teknik ekipmanların gelişmesi ve profesyonel cihazların geliştirilmesi ile su kaçağı korkulur bir durum olmaktan çıkar. Bir yapıda su kaçağı olup olmadığı nasıl anlaşılır? Su kaçağının varlığından birkaç şekilde şüphe duyulabilir. Su kaçağı nasıl belirti verir aşağıda verilmiştir.

  • Binada kötü bir koku uzun süredir devam ediyorsa,
  • Ağır kokunun beraberinde nemlilik de görülüyorsa,
  • Yüzeyin zemininde ya da duvarında ıslaklık, nemlilik gibi sızıntı belirtileri varsa binada yüksek ihtimalle su kaçağı sorunu bulunur.

Su Kaçağı Tespiti İçin Hangi Yönteme Başvurulur

Sıkıntının meydana geldiği yerin tespiti için farklı elektro manyetik özelliğe sahip cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde nem ölçülebilir. Sızıntının temas edebileceği komşulara gerekli bilgilendirilmelerin de yapılmasının ardından suyun akmaması için su vanası kapatılır. Su kaçağının neden oluştuğunu tespit etmek için ne yapmak gerekirsorusu konu hakkında merak edilenlerin başında gelir. Su tesisatı, bina donanımı ve binanın yapı iskeleti gibi bilgilere sahip olmayı gerektiren bir konudur. Su kaçağı gibi durumlarda en iyi çözüm profesyonel eller tarafından yapılandır. Organize eden firmamız ile iletişime geçerek su tesisat tamirinizi yaptırabilirsiniz.

Profesyonel çalışan firmalar su kaçağı tespit için çeşitli yöntemleri kullanır. En sık tercih edilen cihaz ise Akustik Dinleme Cihazıdır. Ses frekansları ile problemin tespitini en hızlı şekilde gerçekleştiren cihaz günümüzde manuel çalışan firmaların dışında yenilikçi her firmada bulunur. Bu aletle ses frekans dalgaları ölçülür ve kaçağın oluştuğu nokta belirlenir. Bir diğer tespit yolu ise görüntüleme kameralarıdır.Su kaçağı nasıl belirti verir

İç boruları ve kanalları görüntüleyen cihazlar ile su kaçaklarını tespit etmek kolaylaşmış durumdadır. Tıkanıklık bulunuyorsa bu durum kısa sürede tespit edilerek onarılma aşamasına geçiliyor. Bu cihazlar sayesinde sorunun neden kaynaklandığı hızlıca bulunabiliyor ve bu sayede müşterilerin aklındaki sorulara da kısa sürede cevap verilmiş oluyor. Su kaçağı tespit ekipleri termal kamera yöntemini kullanarak sıcak suyun bulunduğu yerlerdeki kaçakları kontrol edebiliyor. Isı tespiti yapılarak sorun giderilen bu yöntem de oldukça başarılı olanlardan. Bir diğer su kaçağı tespit cihazı ise nemölçerdir. Bu cihaz ile nemliliğin yoğunluk derecesi ölçülür. Bu sayede yapıdaki kaçak durumu kontrol altına alınır.

Su Kaçağı Tamiri İçin Kırmaya Son!

Su kaçağı komşudan şikâyet gelmesi ya da sıkıntıyı fark etme ile öğrenilir. Akıtan musluklar, duvardaki nemlilik ve kötü kokular su kaçağı belirtileridir. Aynı zamanda bu sorun duvarlarda ya da meydana geldiği zeminde küflenme yapabilir. Böyle durumlarda kırmadan tamir etmek mümkündür. İşin tabi ki uzman ekipler tarafından yapılması şarttır. Sorunun göz ardı edilmesi ve yardım alınmadan halledilmeye çalışması daha büyük sorunların baş göstermesine sebep olabilir. Uzman ekipler ise sorunun kaynağını kısa bir süre içerisinde bularak su kaçağı tamiri yapar. Teknolojinin getirdiği olanaklardan faydalanan şirketler, müşterilerini ek masraftan kurtararak sorunun tekrarlanmasını önleyecek şekilde tamir işlemlerini yaparlar. Üstelik su kaçağı tespitleri artık duvarı kırmadan da gerçekleşebiliyor. Manuel yöntemlerin yerine cihazlar kullanılarak sızıntının geldiği nokta net olarak belirlenebilir. Evlerdeki duvarları ve fayansların kırılmasına başvurulmadan uzman ekipler gerekli cihazlarla tespit yapabiliyor. Bu sayede yüklü bir masraftan kurtulan müşterilerimiz de su kaçağı tamiri için ekibimize güvenerek aynı sorunu tekrar yaşamamış olur.

Su kaçağı nasıl belirti verir, Su kaçağının neden oluştuğunu tespit etmek için ne yapmak gerekir, su kaçağı tespit, su kaçağı tespit cihazı, su kaçağı tamiri,su kaçağı tespiti,su sızıntı tespiti izmir