Artık yeni yapılan bütün banyolarda klozet bulunmaktadır. Tuvalet ihtiyacımızı gidermek için kullandığımız bu yapı malzemelerinin içine ev kadınları genellikle bez kaçırmaktadırlar. Genelde en çok yapılan hata bezi klozetin içerisine kaçırdıktan sonra, nasıl olsa değersiz bir parçaydı diye düşünüp, sifona basılmasıdır. Böyle bir olayla karşılaştığınızda kesinlikle düşürdüğünüz o bezi elle ya da bir sopa yardımıyla dışarı çıkartın. Çünkü atık su akışının önünü kapatan bu gibi maddeler, klozetin tıkanmasına sebebiyet verir. Eski bir binanın ana borusunda, her katta bulunan dairelerden gelen atık suyu alması, için bir çatal bulunur. Tıkanan gider, tam bu noktadan suyu geri vermeye başlar. Bu tür tıkanmaların sonucunda, banyoyu yıkadığınızda pis suyu çekmesi için banyonun tabanıyla aynı seviyede bulunan yer giderinden su dışarıya çıkar. Hatta üst katlar klozeti kullandıkça, sizin dairenizden pis sular dışarıya geri teper. Hal böyle olunca yapmanız gereken firmamızdan bir usta çağırıp, tıkalı olan boruyu açtırmaktır. Tıkanan boruları açarken kırma dökme yapmadan robotu banyonun giderinden içeriye göndeririz. Tıkanıklık kısa mesafede yaşandıysa çok şanslısınız demektir. Daha ilerde, ana borunun çatalında bir tıkanma varsa klozetin sökülmesi gerekebilir.

Sifona Basınca Banyo Giderinden Su Gelmesi

Banyonuzdaki sifona bastığınızda giderden geri gelen su, klozet giderindeki tıkanıklıklara işaret etmektedir. Klozete kaçırılan cisimler, hatalı kurulan tesisatlar ya da gidere gönderilen inşaat atıkları klozet giderini tıkayan başlıca etkenlerdir. Klozet tıkanıklığı banyo zeminindeki giderden suyu geri vererek kendini belli ediyorsa yapmanız gereken tıkanıklığın tam yerini tespit ettirerek açılmasıdır. Dere tesisat tıkanıklık tespiti ve açma işlemleri için gerekli olan cihaz ve robotları bünyesinde bulundurmaktadır. Bu gibi durumlarda robotla tıkanıklık açtırma hizmeti almak için bizi arayabilir, tıkanıklığın noktasal yerini tespit ettirebilirsiniz.Tıkanan klozetinizden sifonu çektiğinizde tekrar geri gelen su tıkanıklık probleminin belirtisidir. Tıkanan tuvaletinizi kırmadan, tekrar tadilat veya temizlik gerektirmeden, tıkanıklık açan robot makineler yardımıyla açıyoruz. Son sistem teknolojik cihazlarla çalışan Dere Tesisat müşterilerine her zaman en modern ve kaliteli hizmeti vermektedir.

pimaç açma,mutfak tıkanıklığı açma
pimaç açma,mutfak tıkanıklığı açma,yer süzgeci açma,tıkalı sifon açma,sifon tıkanıklığı açma

TIKANIK TUVALET NASIL AÇILIR?

Özellikle alt yapısı sağlam olmayan gemilerde sık sık tıkanan tuvaletler, her evin ortak problemi haline gelmiştir. Genelde pis olması sebebiyle sebebi ile açmaya yanaşmadığımız tuvalet tıkanıklıkları için genelde profesyonel bir yardım almanız gerekir. Ancak bu problemi eğer evde çözmek isterseniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

PRATİK TUVALET AÇMA YÖNTEMLERİ

  • Pompa Yardımıyla Tuvalet Açma: Eğer tuvaletinizde oluşan tıkanıklık çok zorlu bir tıkanıklık değilse pompa kullanarak açmayı deneyebilirsiniz. Ancak tuvalet açmak için kullanacağınız pompanın tuvalet pompası olmasına dikkat edin. Çünkü tuvalet pompası dışında kullanılacak pompalar boyutları sebebiyle tuvalet tıkanıklığını açmaz.
  • Elbise Askısıyla Tuvalet Tıkanıklığı Açma: Tuvaletinizde oluşan tıkanıklık eğer daha derinlerde bir yerdeyse elbise askısı kullanabilirsiniz. Bunun için ince kullanmanız gereken askı türü tel askıdır. Bu askıyı düğüm yerinden açıp tuvalet deliğine sokup ileri geri oynattırarak tıkanıklığı açmak için kullanabilirsiniz.
  • Sirke-Karbonat Karışımı: Bu yöntem evde tuvalet tıkanıklığı açmak için kullanılabilecek en kolay yöntemdir. Bunun önce 1 su bardağı karbonatı, daha sonra da 1 su bardağı sirkeyi tuvaletin deliğine dökün. 15 dakika bekledikten sonra tıkanıklık açılana kadar sıcak su dökün.

TEKNOLOJİK YÖNTEMLERE TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMANIN FAYDALARI

  • Tuvalet tıkanıklığında kullanılan kameralı sistemler tıkanıklığın yerini tam olarak tespit eder. Bu sayede tıkanıklığın oluştuğu yer tam olarak belirlenir ve buna göre çözüm yolları üretilir.
  • Tuvalet açma da kullanılan robotlar tuvalet açma da adeta bir milattır. Bu robot sayesinde tuvalet tıkanıklığı hiçbir şekilde kırma dökme işlemi olmadan çözüme ulaştırılır. Bu sayede etraf dağılmaz ve sorun temiz bir şekilde halledilir.

Tıkanıklık açma olarak yukarıda saydığımız teknolojik araçlarla yıllardır hizmet vermekteyiz. Uzman kadromuzla birlikte İzmir’in neresi olursa olsun evinize kadar gelip robotlarımız ve kameralı sistemlerimizin yardımıyla tuvaletiniz açıyoruz. Sizde bu hizmetimizden faydalanmak için sitemizde bulunan iletişim yollarından bize ulaşabilirsiniz.