Tuvalet tıkandı nasıl açarım diye endişeye kapılmayın DERE TESİSAT ekipleri Kameralı Teknolojik Cihazları ile evinizi kırmadan ve kirletmeden kısa sürede tıkanıklığı açar ve durum hakkında size detaylı bilgi verir.

tuvalet tıkanıklığı açma

TUVALET NEDEN TIKANIR ?

Islak mendil,tuvalet kağıdı,peçete gibi atıkların tuvalete atılması sonucu tıkanıklığın yaşanmaması içten bile değildir.Temizlik sonrası su dolu kovanın içinde unutulan bezler tuvalete döküldüğü zaman tıkanıklık yaşanmaması mucizedir.

Tuvalet giderlerine petler,çocuk bezleri,poşet gibi vb. atıkların atılması sonucu tıkanıklığı yaşarsın evinizde kendi çabalarınızla kimyasallar ile tıkanıklığı açmaya çalışırsınız fakat çoğu zaman başarı elde edemezsiniz. Tıkanan tuvaleti açmadan önce DERE TESİSAT ekipleri kameralı sistemler ile tıkanıklığı tespit eder ve motorlu klavuzlar ile tıkanıklığı açar.

Unutmamanız Gerekenler:

 • Tuvalet temizliği ve tıkanıklık açma sırasında her zaman eldiven giyin ve kollarınızı kapalı tutun
 • Sert cisimlerin yarattığı tıkanıklık durumlarında doğal veya kimyasal tuvalet açıcıları işe yaramayacaktır. Tuvalet pompasının da etkili olmadığı alanlarda profesyonel tesisatçı çağırmanız gerekli olacaktır
 • Tuvaletinizdeki tıkanmaları önlemek için klozete temizlik bezleri, hijyenik pedler ve çocuk bezleri gibi cisimler atmamalısınız
 • Çocukların klozete oyuncak atmasını engellemek için tuvalet kapağını kapalı tutmalısınız
 • Tuvalet tıkanıklığını açma sırasında zorlamak, tesisat borularınıza zarar verip daha büyük hasara yol açabilir
 • Tuvalet açıcılarını her zaman talimatlarına uygun kullanmalısınız ve gereğinden fazla solumamalısınız.

uvalet tıkanıklığı her evde yaşanan oldukçada sıkıntı veren bir problemdir. Tuvalet tıkanıklığı açmak için denen türlü türlü yöntemler duruma göre çözüm yolu olabilirken bazı durumlarda da imkânsız olabilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerini denemeden önce tuvaletin neden tıkandığının tespit edilmesi işi biraz daha kolaylaştırabilir. Tuvalet tıkanıklığına neden olabilecek temel durumlar ise şöyledir:

 • ♦ Suda erimeyen çok kalitesiz bir tuvalet kâğıdının atılması,
 • ♦ Tuvalete ya da klozete atılmış ped,
 • ♦ Toka, sünger vb. büyük cisimler,
 • ♦ Sık kullanılan ıslak mendillerin ya da bezlerin atılması,
 • ♦ Tuvalet giderinin yapım aşamasında eğimsiz bir şekilde oluşması,
 • ♦ İnşaat giderleri olan harç, moloz gibi malzemelerin klozete ya da tuvalete atılmış olması, çökme vb.

Tuvalet tıkanıklığını açma yöntemlerinin kullanılmadan önce neden tuvaletin neden tıkandığının belirlenmesi gerekmektedir. Büyük cisimlerin, suda erimeyen tuvalet ve pedlerin tuvalet giderlerine takılarak tıkanmasına ve tuvaletlerdeki suyun kabarmasına neden olur. Bu durumda hiç hoş olmayan kokularla birlikte evin batmasına da neden olmakta ve işin içinden çıkılmaz bir durum haline gelebilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı rögarda ya da ana giderde meydana gelmişse de kullanılacak tüm yöntemler sonuç veremeyebilmektedir.

Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri arasında şu yöntemler kullanılabilmektedir:

 • Kimyasal ürünlerle tuvalet tıkanıklığı açma kullanılabileceği gibi sorun kalıcı bir şekilde çözülemeyebilir. Asit bazlı, lavabo açıcı gibi kimyasal ürünler maalesef kalıcı çözüm oluşturmamaktadır.
 • Tuvalet tıkanıklığını açma için şampuan kullanımı basit tıkanıklar için çözüm olabilir. Şampuanı klozete ya da tuvalete döküp üzerine de kaynar su boşaltıldığında 15-20 dakika kadar bekletilmesi tuvalet tıkanıklığını açma için bir çözüm olabilmektedir.
 • Tuvalet tıkanıklığını açma için robot cihazlar ise yetkili, deneyim sahibi kişiler tarafından kullanılmalıdır. Kameralar ile çalışan robotlar tuvalet tıkanıklığının sebebini öğrendikten sonra robot cihaza takılan uygun bir başlık ile tuvalet giderinin açılması sağlanır.

Tuvalet tıkanıklığını açma işlemi için profesyonel bir destek almak olası aksililerin önüne geçecektir. Tuvalet tıkanıklığını açma işlemlerini kendi çözüm yöntemleri ile bulmaya çalışmak daha zahmetli bir durum oluşturabilmektedir. Bu nedenle de teknik anlamada güvenilir kişilerden destek almak sorunun kalıcı olarak çözülmesine yardımcı olacaktır.