MUTFAK LAVABOSU NEDEN TIKANIR ?

Mutfak Lavabosu Neden tıkanır

Mutfak lavabosu neden tıkanır günlük olarak en çok kullandığımız mutfak lavabosu, tıkanmaların en sık yaşandığı kısımlardan biridir. Peki mutfak lavabosu neden tıkanır?

  • Yemek sonrası tabakların durulanması sonucu yemek atıklarının zamanla gider de birikmesi
  • Yağların lavaboya dökülmesi sonrası, yağlar gider borularına yapışır ve zamanla tıkanıklığa sebep olur
  • Yapı inşaat halindeyken boru içinde inşaat kalıntılarının kalması
  • Yine yapı inşaat halindeyken, gider borularından suyun akışını sağlamak için boruya verilen meyilin yetersiz olması
  • Zamanla kireçlenme meydana gelir ve bu kireçlenme boru çapını daraltır, tıkanıklığa sebep olur

Mutfak lavabosu neden tıkanır İzmir

Tesisat borularında meydana gelen arızalanmalar, pimaşta veya borularda oluşan pislik birikimleri tıkanıklıklara sebep olmaktadır. Bu durumda da ortaya istenmeyen kötü kokular çıkmaktadır. Eskiden saatlerce boruları kırmak ile uğraşırken, artık teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte son model ekipmanları kullanarak gereksiz kırımlardan kaçınıyoruz. Tıkanıklığa sebep olan şeyleri keşfetmek için görüntülü kamera sistemleri ve hassas dinleme cihazlarını kullanıyoruz. Böylece pimaş borularına gereksiz zarar verme durumunun önüne geçilmekte ve tıkanıklığa sebep olan fark bir neden varsa ona odaklanılmaktadır. Profesyonel hizmet veren firmamız sayesinde hem siz müşterilerimiz memnun oluyor, hem de zamandan tasarruf ederek kısa sürede sizleri yaşadığınız bu sorunlardan kurtarıyoruz.
Mutfak lavabosu neden tıkanır
Mutfak lavabosu neden tıkanır
Tespit Aşamamız
Özellikle tıkalı pimaş açma, tıkanmış borular ve kaçaklarda karşımıza çıkan en büyük sorun yanlış yapılan kırımlardır. Teknolojik ekipmanlarımız sayesinde sizleri bu durumdan kurtarıyor ve kaçağın yerini noktasal olarak tespit ediyoruz. Bu esnasında arızaların yerini bulmak için kameralı ve hassas dinleme cihazlarını kullanıyoruz. Deneyimli personellerimiz ve kullandığımız aletler sayesinde sadece sorunlu yere ulaşıyoruz. Böylece duvarınızın ya da zemininizin her yerini kırılmaktan kurtarıyoruz. Tıkanıklığa sebep olan şeyleri keşfetmek için görüntülü kamera sistemleri kullanıyor ve kısa sürede soruna neden olan ana nedeni tespit ediyoruz. Kırmadan ve dökmeden tespit yapan firmamız beklentilerinizin çok üzerinde hizmet sunmaktadır.
izmir tıkanıklık açma Pis su tesisatları arasında tuvalet tıkanıklıkları da en fazla şikayet edilen konular arasında gelir. Bilinen yöntemlerde gider tıkanıklığı açma işlemi kırmadan gerçekleştirilemez. Bu da büyük bir sorunu beraberinde getirir. Çünkü kırma işleminden sonra tadilat gerekir ki bunun da maliyeti oldukça büyüktür. Kırılan fayanslar, kırılan yer döşemesi, büyük tadilatı gerektiren işlemlerdir. Giderin tıkanması artık modern yöntemlerle açılabilir. Bunun için kameralı robot kanal açma cihazları geliştirilmiştir. Bu cihazlar tıkalı gider açma yöntemlerini çok daha modern bir hale getirmiştir. Kurumsal firmalar atık su tıkanıklığı açma işlemini kırmadan yerine getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir