Banyo su sızdırıyor

Muhakkim  herkesin başına gelebilecek sorunlardan bir tanesi de ebinizdeki banyonun bir alt kata su sızdırmasıdır.Bir dairede su kaçağı varsa, öncelikle bu su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğu belirlenir. Parke altında veya fayans altında su kaçağı olması tespit edilmesine engel değildir.Temiz su tesisatı tamiri parke altından geçiyorsa ve su kaçağı söz konusuysa, akustik dinleme cihazı sayesinde su kaçak tespiti yapmak mümkündür. Ayrıca noktasal su kaçağı tespiti olarak tespit edilir.Kalorifer borusunda su kaçağı varsa ve yine parke altından geçiyorsa yine termal kamera yardımı ile noktasal olarak yeri belirlenebilir. Ayrıca parkeleri sökmeye gerek bile kalmaz.Atık su boruları parke altından geçmez ama istisna bir durum söz konusuysa, kameralı görüntüleme cihazı borunun içini incelendiği için pimaş borusunun parke altından ya da betonun altında geçiyor olması durumu değiştirmez.

banyo su sızdırıyor
banyo su sızdırıyor

 

Banyo Atık Su Gider Borusu Sızıntıları

Banyonuzun atık su boruları; lavabo gider borusu, klozet gider borusu, küvet ve duş gider borusu olarak üçe ayrılır. Kameralı su kaçak arama dediğimiz sistemle, bu borularda meydana gelen çatlak, kırık, contasız geçişleri tespit edebiliyoruz. Bu üç atık su gider borusu, banyonuzda veya havalandırma boşluğundaki ana gider borusuna bağlanır. Tesisat borularınız ne kadar kaliteli olursa olsun, su sızıntılarının önüne geçmek için, tesisat ustasının işi bittikten sonra, borularınızı test ettiğini kontrol edin. En az 24 saat boruların içerisinde basınçlı su bulundurun. Seramik yapmaya gelen ustayı, dikkatli olması konusunda uyarın. Çünkü pis su gider tıkanıklıklarının çoğu derz, sıva, harç gibi maddelerin gidere gönderilmesi sonucu oluşmaktadır. Gidere gönderilen bu inşaat atıkları zamanla taşlaşarak pis su giderindeki su akşını engelleyecek ve geri tepme gibi sorunlara yol açacaktır.

Banyonuzdaki su kaçaklarını önlemek için bu yazılanları harfiyen uyguladıktan sonra su kaçağı olasılığı %90 oranında önüne geçmiş olursunuz. Alt katın banyo tavanına verdiğiniz zarar sizin cebinizden çıkacağı için, bu tür su kaçaklarını ihmal etmeyin. Eviniz sigortalıysa eğer, sigorta şirketinden eksper çağırarak banyonuzdaki kaçağı tespit ettirin. Sonra firmamızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

Banyo Su Kaçağı Tespiti

Aynı durum kalorifer boruları için de geçerlidir. Termal kamera yardımı ile su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edildikten sonra çalışacak kadar alan açılır. Kalorifer borusu parkenin altından geçiyorsa, borunun altından geçtiği parke sökülür ve tadilat yapılır. Tadilat bittikten sonra parke tekrar yerine takılır.

Yukarda bahsedilen tadilat çalışmaları temiz su borusundaki ve kalorifer borusundaki su kaçağı için geçerlidir. Atık su borularında su kaçağı söz konusuysa, bu tarz ufak tadilatlar ile sorun giderilemez. Pimaş borusu çatlamışsa ya da contasında sorun varsa yama yapma ihtimali olmadığı için çatlak olan pimaş borusunun tamamen sökülüp yerine yenisi takılmalıdır.

Bu tarz tadilatlarda firmamızın onarım ekipleri görev yapmaktadır. Onarım ekiplerimiz tesisat sektörüne yıllarını vermiş deneyimli ustalardan oluşmaktadır. Ustalarımız tadilatı büyük bir titizlikle yaparak garanti altına alır. Firmamız tarafından yapılan bu tür tadilatlar bir yıl garanti altına alınır. Firmamızın yaptığı tadilatlarda bir sorun çıkması durumunda bir yıl süreyle ücretsiz olarak sorunlar giderilir. banyo su kaçağı tespiti, banyo da su kaçağı var,banyo su sızdırıyor,banyo su kaçakları,banyo su sızıntısı tespiti,banyo su kaçakları tespiti