Tıkanıklık Açma Banyo Tuvalet Mutfak

Kameralı sistemler ile Tıkanıklık Açma              0535 034 64 29

Rögarlar, binadaki atıkların ve pis su borularının  toplandığı alanlardır, rögarlar bina da tuvalet ve lavabolardan tuvalet kağıtları vb atılan atıkların meydana getirdiği tıkanıklıkla görevini yapamadığı zamanlarda temizlenmesi gerekir. Sık karşılaşılan bir diğer sebep ise, rögarın kendi içinde ki hattında bir borunun zamanla eskiyip çökmesinden oluşmasıdır. rögar giderlerini robotlu cihazlar ve kameralı sistemler ile kırıp dökmeden  açmaktadır.

Kameralı Cihazlarla ile Rögar İçi Görüntülenir ve Çözümlenir ?

Kameralı sistemlerimiz sayesinde rögarın tıkanıklık oluşturan boruları görüntülenir ve tıkanıklığın sebebi bulunur tıkanıklığa yol açan maddeler tespit edilir ve robotlu cihazlar ile tıkanıklık açılır

Robotlu Cihazlarla Rögar Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Robot cihazlarımız uçlarına takılan aparatlar (helezyon,yaylı uçlar) sayesinde, tıkalı olan boru, kanal, kanalizasyon, logar, rögar,foseptik gibi tıkanıklığa yüz tutmuş giderler kolaylıkla açılmaktadır. rögar açma cihazları ile kırma dökme ve etrafı kirletme olmadan kısa sürede gider tıkanıklıklarını tespit eder  ve açar.Tuvalet tıkanıklığında prensip kimyasal temizleme değildir. Kullanacağınız kimyasalların neredeyse hiç birisi tuvalet tıkanıklığı gibi ciddi bir sorunu gidermez. Lavabolarda geçici bir çözüm olarak değerlendirilebilecek bu yöntemlerin ayrıca sağlığınıza ciddi yan etkileri vardır. Ağır kimyasallar olan gider açıcı toz ve solüsyonların sizin ve ailenizin sağlığına zarar verebileceğini lütfen unutmayınız. Kaldı ki, bu kimyasallar ani etkilidir. Yani, tıkanıklığın olduğu noktada sıcak su ile temas etmezlerse gerekli etkiyi ortaya çıkarmaları mümkün değildir. O halde, klozete metrelerce uzaklıkta gerçekleşen bir tıkanıklığın bu yöntemle giderilmesi de tahmin edeceğiniz gibi mümkün olamamaktadır. Çoğu zaman bu nafile bir uğraş olmakta, bunun yanında ortama boşuna kimyasal madde salınmış olmaktadır.
Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemleri, sağlıklı ve etkili tıkanıklık açma işlemlerini yıllardır olduğu gibi bugünde özenle sunmaktadır. Sizlere de hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

 

                  

 

 • Bir gider açıcı kimyasal kullanmayı deneyebilirsiniz.Atık pisliğini sıvılaştıran, kimyasal bir ürün bulun. Bu gider açıcı kimyasallar bazı sistemlerde atığı ayrıştırmak için kullanılır.
  • Bu tür ürünler genelde marketlerden satın alınabilir. Gider açıcı kimyasallar, gider borularına yani pimaşlara zarar verebilir, aşırı kullanımdan kaçınınız.
  • Bu yöntem sadece organik atıklarda işe yarayacaktır, sert cisimler üzerinde işe yaramaz. Tıkanıklığın sebebi tuvalet atığı değil de yabancı cisimse, başka bir yol denemelisiniz.
 • Kimyasal üzerindeki talimatları izleyin.Tuvalet gideri için tavsiye edilen miktarda kimyasal ürünü dökün. Muhtemelen, gider açıcı kimyasalların tıkanıklık üzerindeki işlevlerini yerine getirmeleri için gece boyu beklemek gerekir. Tıkanıklık gittiğinde tuvalet gideri de düzelmiş olmalıdı

Tuvalet / Klozet neden tıkanır?

 • Tuvalete atılan, suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıtlarını tuvalete atmak
 • Tuvalet veya klozete atılan büyük cisimler (kadın pedleri, sünger, diş macunu tüpü)
 • Islak mendil veya bezler
 • Tuvalet giderinin eğimsiz olması
 • İnşaat halinde gidere dökülen harç, moloz vb. şeyler
 • Çökme vb. durumlar

Maddeler halinde bahsedilen tuvalet tıkanıklığı nedenleri tuvaletin tıkanmasında rol alan en büyük etkenlerdir. Özellikle kadın pedleri, suda erimeyen tuvalet kağıtları ve ıslak mendiller en çok karşılaşılan durumlardır. lavabo açıcı kolay tıkanıklık sorunlarına çözüm olabilmektedir. Fakat bu çözüm geçici bir sonuçtur.