Lavabo gideri açma

Lavabo gideri günlük hayatta sık sık kullandığımız ve sürekli ihtiyaç duyduğumuz suyun gider boruları aracılığı ile kanalizasyon sistemlerine atılmasını sağlamaktadır.Lavabo gideri sorunsuz çalışması her bireyi mutlu eden olumlu faktörlerdendir fakat bazı sorunlar nedeni ile lavabo giderleri tıkanma sorunu yaşanmaktadır.Lavabo giderlerini tıkayan mutfak giderlerine dökülen yağlar,sebze ve meyve artıkları,bulaşık ve çamaşır makinesinin deterjan artıkları mutfak gider borularına ve lavabo gideri pimaşlara atıldığı zaman lavabo gideri tıkanması yaşanmaktadır.

Lavabo gideri açılımı önceki yıllarda inşaat demirleri,tel,manuel klavuzlar veya kimyasal maddeler ile açılmaktaydı veya açmak için uğraşılıyordu. Firmamız Dere tesisat envanterinde bulunan robot cihazlar ve kameralı görüntüleme sistemleri ile lavabo gideri açma işlemlerini hiç bir yeri kırmadan dökmeden hatta kirletmeden açıyoruz.

Tıkalı lavabo gideri açma yöntemleri

Lavabo gideri tıkanıklığı açma yöntemlerini sizler için maddeler halinde sıraladık ve bu yöntemler ile basit tıkanıklık problemlerinizi giderebilirsiniz fakat yaptığınız yöntemler sonucunda tıkanıklık açılmadıysa farklı yöntemler denememenizi öneririz akabinde daha büyük sorunlar ve daha büyük masraflar ortaya çıkabilir.

  • Tıkanıklık yakında ise tel yardımı ile pimaş boru tıkanıklığını açabilirsiniz.
  • Giysi askısını düz bir şekle getirerek tıkanıklık açılabilir.
  • Kostik, lavabo açıcı gibi kimyasal maddeler ile tıkanıklık açılabilir.
  • Manuel klavuzlar ile tıkanıklık açılabilir.
  • sirke ve karbonat ile tıkanıklık açma

Kırmadan Gider Borusu Açıma

Geçmiş dönemlerde, pimaş borularda herhangi bir tıkanıklık yaşandığında, boruların içi görüntülenemediği, nerede tıkanıklık var bilinmediği için tek tek borular kırılır, tıkanıklığa ulaşana kadar bu işlem sürerdi. Şimdilerde mahalle tesisatçısı dediğimiz, ehliyetsiz kişiler halen bu şekilde gider borularını kırarak açmaya çalışıyorlar, şuanda kullanılan yegane teknoloji harikası cihazlarla kırma dökme olmadan hatta kızılötesi ile çalışan cihazlarla sinyal gönderilerek boruların tıkanık olan bölgeleri bulunabiliyor. Ne tür cihazlarla tıkalı olan gider borusu bulunup açılabiliyor. Pis su tesisatları arasında tuvalet tıkanıklıkları da en fazla şikayet edilen konular arasında gelir. Bilinen yöntemlerde gider tıkanıklığı açma işlemi kırmadan gerçekleştirilemez. Bu da büyük bir sorunu beraberinde getirir. Çünkü kırma işleminden sonra tadilat gerekir ki bunun da maliyeti oldukça büyüktür. Kırılan fayanslar, kırılan yer döşemesi, büyük tadilatı gerektiren işlemlerdir. Giderin tıkanması artık modern yöntemlerle açılabilir. Bunun için kameralı robot kanal açma cihazları geliştirilmiştir. Bu cihazlar tıkalı gider açma yöntemlerini çok daha modern bir hale getirmiştir. Kurumsal firmalar atık su tıkanıklığı açma işlemini kırmadan yerine getirmektedir.

 

Lavabo gideri
Lavabo gideri