KALORİFER PETEKLERİ NEDEN ISINMAZ ?

petek temizleme,petek temizliği kalorifer peteklerini ısınmama sebepleri çok fazladır.Peteklerin ısınmamasın’da ki en büyük sebep peteklerin temizlenmemesindendir.Petek temizliği günümüzde periyodik bakım olarak belli süre aralıklarında yapılması gerekir.Peteklerin Isınmama durumu doğalgaz faturanızı 2 kat arttırır.Petek neden ısınmaz sebeplerinden bazılarını sayacak olursak ;

*Peteklerin içindeki kirli su ve petek içinde oluşan tortulardan dolayı ısınmayan petekler

*Kalorifer tesisatının hatalı kurulmasından

*Kombiniz arıza moduna geçtiyse (bu durumda kombinin üstünde hata kodu yazar)

*Peteklerin yanlış bağlantılarından dolayı kayanklanan ısınmamalar

               PETEKLER VERİMLİ OLARAK NASIL ISINIR 

petek temizleme ve petek temizliği Peteklerin verimli olarak çalışması için önce 2 yılda 1kez yapılması gereken petek temizleme bakımını yaptırmış olmalısınız.Petek temizleme bakımını yaptırdıysanız eğer petekleriniz hala verimli değilse kalorifer tesisatınızı ve peteklerini incelememiz gerekiyor demektir.

petektemizleme,petektemizliği,peteklerinaltıısınmıyor,kaloriferpetektemizleme
petek temizleme,petek temizliği,peteklerin altı ısınmıyor,kalorifer petek temizleme                                   

                PETEK TEMİZLEME NASIL YAPILIR ?

  Petek temizleme işlemi özel kimyasallar ve makineler ile yapılmaktadır.petek temizliği yapılacak olan konutun banyosunda bulunan havlupan veye petek sökülerek tesisata cihazımızı bağlayarak ilk işlem gerçekleşir eğer banyonuzda havlupan veya petek yok ise kombinizin altındaki boruları sökerek cihazımızı oradan tesisata bağlantı yapılabilir.Cihazı bağlama işlemi kuruldultan sonra ise evinize  gelen ekibimiz önce ısınmayan petekleri görmek ister ve daha sonra tüm peteklerin açık konumda olmasına bakar.Tüm petekler açıldıktan sonra artık temizleme işlemine başlanmak üzere cihazı bağladığımız noktadan petek temizleme işlemine başlanır ve petek temizliği esnasında evinizin hiç bir yeri kirlenmez ve pislenmez.Petek temizleme işlemi 3 ayrı bölümlerden oluşarak yapılır ;1.Bölüm tüm peteklerinizin içerisini kimyasal enjekte edilir.PETEK NEDEN ISINMAZ

2.Bölümde ise kimyasalımızın her petekte ayrı ayrı gezdirerek kireç ve tortuyu çözmeye başlar.

3.Bölüm ise artık petekleri yıkadığımız için petekleri durulamaya başlarız ve her peteği teker teker içlerinde kirli ve kimyasallı suyu klozete,lavaboya vb. giderlere tahliye ederiz tahliye esnasında peteklerin içinden çıkan kirli suyu görebilirsiniz.petek neden ısınmaz

Firmamız tarafından garantili olarak yapılan petek temizleme bakımı 1 saat 25 dakika ve 1 saat 55 dakika arası sürmektedir.Petek temizleme işlemi kesinle 15-30 dakika arası sürecek bir işlem değildir bu kişilere petek bakımı olarak yaptırdığınız işlem petek bakımı değildir sadece suyu boşaltıp tekrar doldurmaktan başka birşey değildir.Firmamız Tesisat sektöründe 1978 yılında başlamıştır ve günümüze kadar profesyonel hizmet vermektedir.Petek temizleme bakımı firmamız tarafından 2009 yılından bu yana profesyonel ekipleri ile yapılmaktadır.

                              PETEKLERİN ALTI ISINMIYOR

Peteklerin altı ısınmıyor diye endişe etmeyin ısınmayan petekleri ısıtmanın kesin ve tek çözümü petek temizliğidir.Petek temizleme yapılmayan evlerde çoğu peteklerin altı ısınmaz veya doğalgaz faturası çok fazla gelmektedir.Petek temizliği ile aynı zamanda kombinizin ömrünü de uzatır ve uzun yıllar verim alarak kullanmanızı sağlar.Peteklerin altı ısınmıyor denildiği zaman kimyasallı petek temizliği işlemi yapılmalı ve işlem sonrası petekler çalıştırılıp kontrol edilmesi gerekiyor.Peteklerin altı ısınmıyor durumunun sebebi ise peteklerin dibinde oluşan çamurlu su ve taşlı,tortulu su sebep vermektedir.

petek temizleme,peteklerin altı ısınmıyor,petek temizliği,kalorifer petek temizleme

  Peteğin Altı Neden Isınmıyor?

  • Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde sıkıntı yaşanabilir. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir.
  • Kalorifer peteklerinden sadece bir tanesinin altı ısınmıyorsa, petekte hava olabilir. Bu durumda, peteğin havası alınmalıdır.
  • Bazı durumlarda, petek bağlantıları yanlış bağlandığı için istenilen verim elde edilmeyebilir. Bağlantıların değiştirilmesi gerekir.
  • Kombi filtresinin tıkanması sonucu da peteklerde sıkıntı yaşanabilir. Kombi filtresi temizlenmesi gerekir.
  • Düşük ihtimallerden biri de, kalorifer peteğinin vanasında bulunan conta tıkanıklığa sebep olur.

petek neden ısınmaz Petek Temizliği, Kalorifer bakımları genel olarak insanların gözünü korkutan ve çok sayıda sorunu beraberinde getirecek olan olgulardan bir tanesi olarak algılanıyor. Ancak bu algının son zamanlarda ne kadar yanlış olduğu da petek temizliği firmaları tarafından kanıtlanmış kavramların başında gelmektedir. Öyle ki farklı teknik ve yöntemleri ile beraber karşımıza çıkan izmir petek temizliği firmaları yapmış oldukları işlerin kalitesini aynı zamanda fiyat politikalarına da uygulayarak oldukça verimli bir kalorifer bakımı yaşamanıza da vesile oluyorlar. Tabi ki evinizde veya iş yerinizde bulunan petek sayısına göre bu fiyat politikasının değişim göstereceğini de şimdiden söyleyelim. Zira genel olarak oldukça ucuz maliyete sahne olan  petek temizliği firmaları devamlı müşteri olmanız halinde de belirli kampanyalardan yararlanabilmenizi de sağlıyorlar. Hem olumlu sonuçları getirecek olan bir bakım hem de evinizin rahat ısınması adına vereceğiniz bu kararın ne kadar elzem olduğunun da bu aşamada altını çizmek çok yanlış bir değerlendirme olmayacaktır. Dolayısı ile hiç yanlış algılara kapılmadan bu işlemleri yaptırmanız faydanıza bir gelişmedir.